Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Новак Джокович нямаше много трудности с Шварцман на Финалите на АТР

Новак Джокович изигра първите три гейма колебливо срещу Диего Шварцман, но след това го разпиля без да се налага да показва най-доброто, на което е способен. Петкратният победител във Финалите на АТР спечели с 6:3, 6:2 за по-малко от 70 минути игра и показа нагледно как огромният опит в турнир от най-високо ниво може да помогне срещу дебютант, макар и талантлив като аржентинеца.
Джокович получи рекордната си шеста купа за номер 1 в света
Шварцман повече с 2:1 чрез пробив в началото на първия сет, а в тези минути Джокович още се нагаждаше към играта и записваше странни непредизвикани грешки. Съименникът на Марадона обаче не можа да наложи някакво сериозно преимущество, а явно и нервното напрежение му попречи да се представи на ниво. Вторият сет бе просто въпрос на време да отиде на сметката на Джокович, който направи само четири грешки в тази част.

Така Ноле започна ударно и по най-добрия начин преследването си на шеста титла от Финалите на АТР. Това би бил много позитивен завършек на противоречивата за него 2020 година, тъй като той направи невероятна серия от 37 мача без поражение, преди да бъде дисквалифициран в Ню Йорк, а в Париж пък бе унищожен на финала от Рафаел Надал. Във Виена последва разгром, главно защото вече си бе осигурил завършване на годината като номер 1, с което изравни рекорда на Пийт Сампрас.

Победата е номер 37 за Джокович във финалния турнир на АТР (13-о участие в 14 години), като ще се опита да изравни рекорда от шест триумфа. В дебюта си през 2007-ма година той загуби от Давид Ферер и това е единственото му поражение в първия мач от надпреварата.

Шварцман пък показа нагледно защо има само 22 победи в зала в кариерата си, макар преди няколко седмици в Кьолн да стигна до финала.