Това ли е голът на годината в Лигата на нациите? (видео)

Албания победи с 3:1 като домакин Казахстан в мач от турнира Лига на нациите вчера, но двубоят ще се запомни преди всичко тъкмо с впечатляващото попадение на гостите. В 25-ата минута казахстанците току-що бяха получили гол във вратата си за 0:2 и трябваше да подновят играта от центъра. Това, което последва, бе доста изненадващо, особено за вратаря на албанците Етрит Бериша. Исламбек Куат стреля директно от централния кръг и успя по виртуозен начин да прехвърли Бериша, реализирайки едно от най-красивите и зрелищни попадения в историята на турнира.

Албания заема втора позиция във временното класиране в Група 4 на Лига "С" с 8 точки, докато Казахстан е на последното четвърто място с 4. Лидер е Беларус с 10 точки, а трети е тимът на Литва с 5.