Устрем Д (Дончево) с категорична победа над Спортист 2011 (Генерал Тошево)

Футболистите на Устрем Д (Дончево) постигнаха категорична победа у дама над  Спортист 2011 (Генерал Тошево). Двубоят бе от поредния ХIV-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група и се проведе съгласно препоръките без публика. Дончевци започнаха силно мача и още в 7-та мин. Кристиян Димитров порази вратата на Веселин Добрев – 1:0. Игровото предимство на домакините беше материализирано с нов гол в 28-та мин. Негов автор стана Николай Илиев – пратил топката в мрежата от рамките на наказателното поле.

В началото на втората част гостите от Генерал Тошево с по-добра игра върнаха едно попадение. В 50-та мин. Георги Бошков от близко разстояние прати топката в мрежата на Иван Иванов. Това като, че ли постресна футболистите на  Устрем Д (Дончево), които след първоначалното отпускане стегнаха редиците и реализираха нови голове във вратата на гостите. В 60-та мин. Николай Илиев за втори път порази вратата на Веселин Добрев. Осем минути след това Кристиян Димитров – също се разписа за втори път в мача – 4:1. В 70-та мин. домакините пропуснаха дузпа. Веселин Добрев подходи хладнокръвно и изби топката извън игралното поле. Въпреки това дончевци продължиха непрестанно да атакуват вратата на гостите. В 73-та мин. Станимир Андонов също се разписа като голмайстор, след като беше изведен очи в очи със стража на гостите. Пет минути след това Николай Петков надбяга защитата на домакините и не пропусна – 5:2. Крайното 6:2 оформи Ивайло Минчев – три минути преди крайния съдийски сигнал. В следващия последен кръг  Устрем Д (Дончево) гостува на един от лидерите в групата Спартак (Варна), докато Спортист 2011 (Генерал Тошево) приема у дома Шумен 2007.