Късен обрат донесе победата на Австрия

Австрия постигна трета поредна победа в Лигата на нациите, след като спечели с 2:1 домакинството си на Северна Ирландия. Успехът на тима на Франко Фода дойде след обрат с късни голове.

Австрийците са на първо място в групата с аванс от три точки пред Норвегия, чийто мач бе отложен. Ирландците имат едва една точка от пет мача и има голяма вероятност да изпаднат в долна дивизия.

Влезлият като резерва Джош Магенис откри резултата в полза на Северна Ирландия в 74-ата минута. Домакините обаче успяха да обърнат мача с попадения на Шауб и Гърбич. Звездата на Австрия Марко Арнаутович, който бе под въпрос за мача, влезе в игра в 63-ата минута и асистира за победния гол.