Словения и Гърция ще решат всичко във финален сблъсък

Отборите на Словения и Гърция ще решат в директен сблъсък кой ще заслужи промоция в Дивизия “В” на Лигата на нациите, след като очаквано спечелиха своите мачове от предпоследния кръг в Група 3 на Дивизия “С” и заемат първите две позиции. Словенците обърнаха Косово за 2:1 у дома с гол в добавеното време, а “елините” надвиха Молдова с 2:0 на чужд терен. Така в сряда (18 ноември) на олимпийския стадион в Атина двата тима ще спорят за първата позиция, като Словения има 2 точки преднина.

Словенците се потрудиха здравата, като попадение от дузпа в 93-ата минута запази аванса им пред гърците. Противно на развоя на събитията Косово поведе с точен изстрел на нападателя на Лацио Ведат Муричи в 58-ата минута. Пет по-късно Ясмин Куртич изравни, за да дойде развръзката в добавеното време. Тогава Йосип Иличич превърна в победен гол отсъден наказателен удар.
По същото време гърците далеч по-рано си подсигуриха успеха над Молдова след попадения на Костас Фортунис (32’) и Анастасиос Бакасетас (41’).
Срещата между Косово и Молдова в сряда също ще е от значение, защото на един от двата тима ще му се наложи да играе бараж за запазване на мястото си в дивизията.