Уелс запази лидерството след труден успех (видео)

Уелс запази първото място в група 4 на Дивизия В, в която е и България, след като постигна трудна победа в домакинството си на Ейре. Гарет Бейл и компания спечелиха с 1:0. Дейвид Брукс отбеляза единствения гол в мача в 66-ата минута. Ирландците завършиха срещата с 10 души, след като в самия край Хандрик получи червен картон.

Гостите имаха леко предимство през първото полувреме, но положенията и пред двете врати бяха рядкост. Уелс се активизира в средата на втората част. Брукс откри след удар с глава след подаване на Бейл. Малко по-късно голмайсторът се размина с второ попадение, след като Рандолф се намеси блестящо. До края Бейл и Мур пропуснаха възможности за нов гол.

Уелс, който бе ръководен от Робърт Пейдж в отсъствието на Райън Гигс, записа десети пореден мач без загуба. След няколко дни тимът посреща Финландия в директен сблъсък за първото място в групата, но домакините ги устройва и равенство, тъй като имат преднина от една точка.