Армения триумфира на футболния терен в ключов момент

Отборът на Армения постигна ключов успех с 2:1 над Грузия като гост и след три дни ще се бори със Северна Македония за промоция в Дивизия “В”. В среща от предпоследния кръг на Група 2 на Дивизия “С” арменците се възползваха от малко си положения, които дойдоха на контраатака. В същото време грузинците вече нямат шанс за продължаване в по-горната дивизия.

Гостите, за които не игра Хенрих Мхитарян, излязоха напред след точен изстрел на Геворг Газарян в 33-ата минута. Авторът на попадението удари и греда.
Грузия изравни чрез Валери Казаишвили от дузпа в 65-ата минута. Четири минути преди края обаче нападателят на Хофенхайм Саргис Адамян донесе победата на Армения с красиво попадение.
По-рано през деня Северна Македония пребори Естония с 2:1 в другия мач от групата.