Академик удари ФК Севлиево в Свищов

Академик победи едноименния тим на град Севлиево в Свищов с 2:1 в среща от15-ия кръг на Северозападната Трета лига. Селекцията на Борислав Борисовнапълно заслужено спечели срещу един от претендентите на първото място.„Студентите“ дори можеха да бият с по-голям резултат в най-добрия си мач отначалото на сезона. Мартин Колев даде тон за успеха с попадението си в средатана първото полувреме. В 34-ата минута обаче голмайсторът на групата ТихомирКънев възстанови равенството от дузпа. Развръзката настъпи около четвърт часпреди последния съдийски сигнал, когато Сонер Хюсеин насочи топката вмрежата на гостите. Двамата голмайстори за домакините пропуснаха по ощеедна добра възможност да вкарат.