Два тима на върха в Западната група на Висшата лига

Два тима са на върха в Западната група на Висшата лига. Съставите на ВК Софийски университет и Сливнишки герой (Сливница) имат еднакъв точков актив и по три победи, като столичани имат предимство благодарение на липсата на загубени геймове.

Волейболистите на Десислава Величкова надиграха Ботев (Ихтиман) с 3:0 (26:24, 25:17, 25:23)

Най-оспорвана бе първата част, където гостите поведоха отначало и запазиха преднината си почти до края (21:19). Софиянци намериха правилния ритъм и изравниха, успявайки да удържат положението. В ключовите моменти те показаха по-силен дух и измъкнаха гейма.

Във втората част ихтиманци тръгнаха силно, но допуснаха разколебаване много по-рано и това наклони везните в полза на СУ. Третата част предложи доста по-равностойна игра в първите минути. Гостите отново имаха превес, но впоследствие столичният тим наложи волята си след дълга драма.

Сливнишки герой се наложи като гост над ВК Люлин с 3:1 (25:19, 28:26, 21:25, 25:21) в двубой от трети кръг. Момчетата на Мартин Стоев се поздравиха с третия си успех след двучасова битка.

Двата отбора стартираха равностойно в първия гейм, след което състезателите от Сливница поеха инициативата и без проблем поведоха. Много драматичен бе вторият гейм - ролите се разменяха, докато в крайна сметка гостуващият тим не измъкна победата след 28:26.

Третата част тръгна силно за люлинци и те намалиха пасива си в мача. Решителният четвърти гейм протече идентично на втория до средата си, но след това доминацията на Сливнишки герой бе пълна.

В четири гейма се разви и срещата между Град (Белоградчик) и Звездец (Горна Малина). Волейболистите на Иван Генков се наложиха като гости над Град (Белоградчик) с 3:1 (25:21, 14:25, 25:20, 27:25)

От своя страна състезателите от Северозапада претърпяха третото си поражение.

Домакините отбелязаха силен старт в началото на първата част, но не успяха да удържат положението. Във втория гейм показаха съвсем друго лице и имаха пълна доминация. В третата част ролите отново се размениха и Звездец взе преднина.

Всичко изглеждаше предрешено в четвъртия гейм, но в ключовите моменти играчите на Христо Христов се окопитиха и се "залепиха" за съперника, като дори получиха шанс за геймбол. Той обаче не бе отразен и след 27:25 гостите от Горна Малина сложиха край на мача.

Категоричен успех записа съставът на Етрополе, надигравайки Миньор (Перник) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21). Волейболистите на Васил Василев нанесоха първо поражение на перничани и ги смъкнаха на четвъртата позиция в таблицата.

И двата отбора имат по 6 точки и 2 победи и 1 загуба, но геймовото съотношение при етрополци е по-добро.

Въпреки че домакините бяха водещи през цялото време, Миньор имаше своите шансове в края на първия гейм, затворен с минимална преднина от Етрополе. Това повлия в представянето в следващата част, спечелена безапелационно от играчите в червено и черно.

Третият гейм предложи интересни моменти - размяна на лидерство, битка за всяка точка, но в крайна сметка етрополци постигнаха чиста победа.