Черноморец разгроми Сокол (Марково) и оглавиха класирането на Югоизток

Пирин (Разлог) стигна до точка при гостуването си в Доброславци

Отборът на Черноморец (Бургас) прибави нови важни три точки и спечели 12-а победа от началото на сезона, като се утвърди на върха в Югоизточната Трета лига. "Акулите", водени от Слави Костенски, разгромиха при визитата си Сокол (Марково) с 1:6 в среща от 15-ия кръг на първенството и продължават борбата за Втора лига.

Както по традиция през този сезон, бургазлии отбелязваха победните попадения в последните минути на срещите, но този път промениха сценария. На почивката в село Марково бургаските акули имаха преднина от 1:2, като домакините се разписаха от дузпа за 1:1. След антракта момчетата на Слави Костенски вкараха още четири гола. Гостите от Бургас нацелиха и три греди. Милен Танев и Мариян Тонев отново отбелязаха дежурните си попадения по два в срещата.

Юношата на клуба Антон Узунов също записа името си сред голмайсторите за 1:5 и вече има 5 на своята сметка. Другото попадение бе дело на Валентин Иванов. По този наюин Черноморец събра 38 точки в своя актив след 12 победи, 2 равенства и 1 поражение - 33:10 голова разлика, с 3 точки пред Загорец, които имат 35 и мач по-малко - гостуване на Марица (Пловдив).
В следващия 16-и кръг, Черноморец гостува на Левски (Карлово), а двубоят е на 22-и ноември /неделя/, от 14:30 часа, на стадион "Васил Левски" в град Карлово.