Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Марица без затруднения срещу новака ДКС Варна! Шампионките спечелиха тратата част с 25:5 (видео + снимки)

Марица (Пловдив) спечели убедително и срещу новия варненски член на Национална волейболна лига Демакс. В първия си домакински мач за сезона, шампионките надиграха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:10, 25:11, 25:5) след едва 53 минути игра пред празни трибуни в зала "Сила".

Пловдивчанки вече имат актив от две победи и 6:0 гейма на върха във временното класиране. ДКС са на предпоследното седмо място, все още без спечелен гейм в два изиграни мача.

Волейболистките на Лазар Лазаров не оставиха никакви шансове на съперника за противодействие.

Топреализатор на мача стана центърът на Марица Дима Ушева със 17 точки. Александра Миланова добави 15 за победителките. Бившата волейболистка на пловдивския тим Бояна Андреева бе най-резултатна за ДКС Варна със седем точки.

В следващия си мач Марица гостува на Локомотив (София) в едноименната зала на 21 ноември (събота) от 17:00 часа.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ)- ДКС (ВАРНА)3:0(25:10, 25:11, 25:5)

МАРИЦА: Петя Баракова 6,Дима Ушева 17, Александра Миланова 15, Десислава Николова 5, Ива Дудова 6, Джесика Карбахал 6 – Жана Тодорова-либеро (Златина Друмева 3, Никола Миланова)
Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ
ДКС: Божана Димитрова 1, Бояна Андреева 7, Веселина Коцева 2, Ивета Станчулова 1, Светослава Ганчева 1, Елизавета Ивакина 3 – Рени Георгева-либеро (Кристина Колева 1, Кремена Петрова)
Старши треньор: СТАВРИ ДИМИТРОВ.

СНИМКИ: Фейсбук на Национална Волейболна Лига / National Volleyball League