100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Етър оглави класирането в женското хандбално първенство

Етър 64 разгроми Спартак Плевен с 43:22 (23:11) в четвъртия кръг на женското хандбално първенство. С успеха възпитаничките на Йонка Генчева оглавиха временното класиране с пълен актив от 8 точки, като изпревариха по голова разлика Свиленград. Двубоят се игра в Павликени при отлични условия, след като градските власти във Велико Търново забраниха провеждането на срещата през този уикенд заради епидемията от коронавирус.

Символичните домакини поеха контрола върху мача още от началото, като в 21-ата минута дръпнаха с 15:9, а в последствие с четири безответни гола се оттеглиха на почивка при 23:11. Нова серия от четири поредни попадения позволи на Етър да увеличи преднината си до 27:11 в 35-ата минута, след което Генчева пусна в игра всичките си налични състезателки. Въпреки това разликата в полза на великотърновки продължи да расте и в края премина 20 гола.

Соня Богданова се разписа 11 пъти за успеха, а по 7 попадения вкараха Миглена Христова, Мария Спиридонова и Кристияна Караманлиева. Кристин Иванчева беше най-резултатна за Спартак също със 7 гола.