Марек се издъни при гостуването си на Балкан (видео)

Много изненади на Югозапад

Балкан (Ботевград) успя да се наложи над Марек с минималното 1:0 в мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима излязоха на стадиона "Христо Ботев" в Ботевград, а единственото попъдения отбеляза Кристиян Ковачев в 20-ата минута. Двубоят бе излъчван на живо по Sportal.bg.
Иван Редовски: Каквото сме си посяли, това ще пожънем
Двата тима предложиха доста оспорван мач през първата част с положения и пред двете врати. В средата на първото полувреме Балкан успя все пак да излезе напред в резултата. След центриране отляво Кристиян Ковачев успя да поеме хубаво топката и с много прецизен удар да прескочи вратаря на гостите.

В началото на втората част се разви интересна случка, в която реферът изрази недоволството си, че все пак е била допусната публика на терена и помоли феновете да напуснат стадиона. Малкото такива, които бяха заели местата си, не възразиха и прескочиха оградите на излизане.
Видински: Тези, които хвърлят пари по нас, ще трябва да се охарчат доста, няма да уреждаме мачове
В 60-ата минута Марек получи правото да изпълни дузпа след нарушение в наказателното поле. Димитър Чечев застана зад топката, но вратарят на домакините Костадин Котев успя да улови ъгъла и да спаси не толковия хубав изстрел на нападателя на Марек.

Няколко минути по-късно Веселин Любомиров опита да прехвърли излезлият страж на Балкан, но топката му мина на сантиметри от страничния стълб.

До края на мача двата тима не си вкараха повече, като гостите натискаха повече, но Балкан бе отборът, пред когото се откриха най-чистите възможности.

С тази своя загуба Марек прекъсна серията си от 7 поредни победи. Тимът от Дупница заема първото място в групата с 35 точки, но рискува да бъде изпреварен от втория Кюстендил, ако отборът победи Чавдар (Етрополе).

Балкан (Ботевград) от своя страна прекъсна серията от 3 поредни мача без успех, като след днешната победа събра в актива си 18 точки и се изкачи поне временно до 10-ата позиция.

Балкан (Ботевград) 1:0 Марек