Акрапович стартира начело на ЦСКА-София с погром над аматьори (видео и галерия)

ЦСКА-София разгроми с 5:0 третодивизионния Ботев (Ихтиман) в 1/16-финален мач от турнира за купата на България, който се игра на "Армията" и бе дебют на новия наставник на червените Бруно Акрапович.

Али Соу откри резултата в 34-ата минута, а след почивката символичните гости отбелязаха още четири пъти чрез Джером Синклер (55, 70), Стефано Белтраме (64) и Ахмед Ахмедов (76).

Акрапович заложи на любопитна 11-ка в отсъствието на част от титулярите. В нея попада младият Митко Митков, който игра като ляв бек, а в средата на втората част влязоха още двама юноши - Мартин Смоленски и Александър Бучков. В атака треньорът заложи на двама мощни нападатели в лицето на Али Соу и Томи Юрич, който бе предпочетен пред Ахмед Ахмедов.
65 Ботев (Ихтиман) - ЦСКА-София
Срещата започна с натиск на ЦСКА-София. Символичните гости можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Матей стреля фронтално от три метра след центриране от корнер и разбъркване, но уцели Радев в главата и топката излезе в нов ъглов удар.
В 12-ата минута червените осъществиха атака през центъра, топката достигна до Юрич, който стреля добре от 16-17 метра, но в дясната греда, а при добавката Митков шутира над вратата.
Последва затишие пред вратата на ихтиманци, което продължи до 34-ата минута. Тогава Митков отне топката, напредна по лявото крило и центрира по земя около границата на наказателното поле към Соу. Таранът овлада и след шут с десния крак вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.
Само три минути по-късно Матай можеше да отбележи второ попадение, когато засече центриране от фаул, но изстрелът му с глава излезе в аут.
Темпото на игра продължи да е ниско и в началото на втората част. Въпреки това червените успяха да удовят в 55-ата минута чрез Джером Синклер. Това стана след центриране на Юрич отляво, Илиев се размина с топката в опит да я изчисти и нападателят на червените вкара за 2:0 от метър на празна врата.
След час игра Синклер можеше да се разпише за втори път, но изстрелът му с глава от два-три метра тупна в земята и прескочи вратата.
В 64-ата минута реферът Християна Гутева отсъди фаул пред наказателното поле на Ботев. С изпълнението му се нагърби резервата Белтраме, който вкара в ъгъла на вратаря за 3:0.
Малко по-късно, в 68-ата минута, ихтиманци осъществиха първата си и единствена по-опасна атака. Каптиев проби отдясно и върна добре към нахлулия на скорост в наказателното поле Гаврилов, но халфът не отправи добър шут и изпрати топката в аут.
Головата фиеста в червено продължи и в 70-ата минута, когато Синклер финтира футболист в зелено и фалцовият му изстрел с левия крак попадна за четвърти път в мрежата на Радев.
Червените не спряха с попаденията и в 76-ата минута добавиха още едно към своята сметка. Тиаго изведе Белтраме отляво, италианецът от своя страна пусна перфектно към Ахмедов и нападателят, озовал се очи в очи с вратаря, вкара за 5:0.
Секунди по-късно и Смоленски за малко не се разписа, когато шутира много добре от трудна позиция, но този път Радев внимаваше и спаси.

Към края на даденото от рефера триминутно пордължение ЦСКА-София изпусна още едно положение. Смоленски центрира отлично към Соу, който засече в аут.

БОТЕВ (ИХТИМАН) - ЦСКА-СОФИЯ 0:5