Ботев (Луковит) шокира Арда в Кърджали

Отборът на Ботев (Луковит) изненада Арда и го победи с 3:1 (25:15, 20:25, 25:16, 25:11) в мач от втория кръг на втората осмица на волейболната Суперлига за  мъже, който се игра пред 10 зрители в зала “Арпезос” в Кърджали.

Възпитаниците на Теодор Чипилов показаха по-стойностен волейбол от домакините. Още в първата част волейболистите на Ботев прегазиха домакините с 25:15, след отлични изяви на юношите на Левски Людмил Бенов и Иван Панков.
Арда измъкна втората част с 25:20, но силите на домакините стигнаха само за това. В третата и четвъртата част гостите бяха безмилостни и спечелиха по категоричен начин.
Покривът на зала Арпезос е готов, но пари за Арда няма (видео)
Мирослав Братонов стана най-резултатен за тима от Луковит с 19 точки (6 аса, 72% ефективност в атака, 40% перфектно и 40% позитивно посрещане). Цветослав Цанков добави още 18 точки (1 ас, 44% ефективност в атака, 37% перфектно и 63% позитивно посрещане). Игралият само в първата част диагонал Иван Панков се отличи с 8 точки (1 блок, 78% ефективност в атака).
За Арда най-резултатен стана Петър Карагяуров с 13 точки (1 ас, 39% ефективност в атака).
Това бе втора поредна победа за Ботев (Луковит) във втората осмица и с пълен актив от 6 точки тимът воден от Теодор Чипилов е лидер във временното класиране.
Арда допусна втора поредна загуба и с 0 точки заема 4-о място.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 1:3 (15:25, 25:20, 16:25, 11:25)