Марек срази Левски в Дупница (снимки)

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) постигна първи успех във втория си мач за сезона, след като победи Левски София с 3:1 (25:19, 25:19, 18:25, 25:17) в Спортаната зала в Дупница.
Двубоят пък беше първи за "сините" във волейболната Суперлига за мъже.

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони започнаха устремно двубоя и поведоха с 5 точки в началото на мача с 14:9, след като троен блок спря атака на Боян Йорданов. Ас на Христо Цветанов намали разликата до 11:14. Втора поредна успешна атака на Венислав Антов и 13:16. При 16:14 Виктор Карагьозов взе прекъсване за Марек. Илиян Преспов атакува успешно за 17:14 за Марек. Двойна блокада спря атака на Александър Николов – 18:14. Самуил Вълчинов замени Алекс Николов. Ас на Светослав Станков и 19:14. Мощна атака на Илиян Преспов направи резултата 22:16. Марек спечели първата част с 25:19 след пусната топка от Светослав Станков.

Домакините поведоха с 6:4 в началото на втората част, след като Самуил вълчинов би сервис в аут. Волейболистите на Марек поведоха с 6 точки при 10:4. Ас на Христо Цветанов направи резултата 8:10. Калоян Балабанов атакува мощно за 14:10. Цветелин Цветанов игра изключително силно в атака от зона 4 по правата за 16:13. Нова атака на Калоян Балабанов и 22:16. Димитър Дулчев изведе Марек напред с 23:18. Дупничани спечелиха втората част с 25:19.

Боян Йорданов изведе Левски напред в началото на третата част с 2:1. Троен блок спря атака на Димитър Дулчев – 6:6. Волейболистите на Левски поведоха с 12:9 и 16:12. Преднината на “сините” нарасна на 5 точки при 22:17. Левски спечели третата част с 25:19, след като домакините атакуваха в аут.

Волейболистите на Левски поведоха с 5:3 след атака на Боян Йорданов. Мощна атака на Гордан Люцканов и 3 точки преднина за “сините” - 6:3. Виктор Карагьозов взе прекъсване за Марек. Последваха 3 поредни точки за домакините и равенство при 6:6, след втора поредна грешка на Гордан Люцканов. Алекс Николов замени Гордан Люцканов. “Сините” поведоха с 10:8, след като Илиян Преспов престъпи линията при изпълнение на начален удар. Домакините изравниха при 11:11. Марек поведе с 12:11, след като блокада спаря атака на Самуил Вълчинов. Два поредни аса на Ивайло Дамянов и 17:14 за Марек. Александър Николов завърши дълго разиграване за 15:17. Боян Йорданов атакува в аут над тройната блокада и Марек победе с 5 точки при 21:16 . Светослав Иванов изведе домакините до мачбол при 24:16. Разпределителят Светослав Станков пусна технично топката в полето на Левски и Марек спечели 4-ата част с 25:17 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за Марек стана Калоян Балабанов с 12 точки (1 ас, 2 блока, 33% ефективност в атака, 15% перфектно и 69% позитивно посрещане). Разпределителят Свотослав Станков заби 10 точки (2 аса, 1 блок, 78% ефективност в атака) и бе избран за MVP.

Диагоналът Илиян Преспов също записа 10 точки (2 блока, 42% ефективност в атака). Павел Душков и Светослав Иванов добавиха по още 9 точки.

За Левски най-резултатен бе капитанът Боян Йорданов с 11 точки (39% ефективност в атака). Самуил Вълчинов добави 10 точки (56% ефективност в атака, 23% перфектно и 45% позитивно посрещане). 42-годишният неостаряващ ветеран Христо Цветанов се отличи с 9 точки (2 аса, 1 блок, 43% ефективност в атака).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) – ЛЕВСКИ СОФИЯ 3:1 (25:19, 25:19, 18:25, 25:17)