Англия вкара три на ирландците, които са без гол вече 480 минути

Англия победи с 3:0 Ирландия в контрола, играна на "Уембли". Превъзходството на "трите лъва" бе тотално, а Хари Магуайър (18'), Джейдън Санчо (31') и Доминик Калвърт-Люин (58') го материализираха с три безответни гола. На 18-и този месец България гостува  на Ирландия в двубой от Лигата на нациите. "Зелената армия" няма отбелязан гол вече в 480 минути футбол. Последното попадение на отбора бе именно във вратата на нашия национален отбор.

Гарет Саутгейт заложи на схема с трима централни бранители, като Рийс Джеймс и Букайо Сака действаха като халф-бекове. Хари Магуайър и Джак Грийлиш също стартираха, а Доминик Калвърт-Люин водеше атаката. Джейдън Санчо и Грийлиш му помагаха по фланговете. Ник Поуп започна на вратата.

Шейн Дъфи бе с капитанската лента на Ирландия в отсъствието на Шеймъс Коулмън и Джеймс Маккарти.

"Трите лъва" взеха преднина от два гола до почивката. Хари Магуайър, който бе с капитанската лента, откри резултата в 18-ата минута. Отбраната на гостите изчисти центриране от корнер на Маунт, но топката стигна до Уинкс, който в изпрати към далечната греда. Там Магуайър надскочи Хендрик и Дъфи и засече с глава за 1:0.

В 31-вата Санчо удвои, след като получи от Грийлиш и стреля в долния десен ъгъл.
За началото на второто полувреме Дийн Хендерсън замени Поуп на вратата, записвайки своя дебют за националния отбор.  Доминик Калвърт-Люин направи 3:0 в 56-ата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Кристи срещу Сака.
В края дебют записа и Джуд Белингам, който на 17 години и 136 дни стана третият най-млад дебютант в националния отбор на Англия.
Победата е първа за Англия срещу този съперник на "Уембли" от 35 години.