Гаске продължава без загубен сет в София

Бившият номер 7 в световната ранглиста Ришар Гаске продължава без загубен сет на турнира по тенис от сериите АТР 250 в София с награден фонд 389270 евро.

34-годишният французин се класира за четвъртфиналите след успех над участващия с "уайлд кард" чешки талант Йонаш Форейтек с 6:4, 6:2.

Гаске беше много ефективен при собственото си подаване. Той спаси и двете възможности за пробив на съперника, като пласира 8 аса и загуби само 8 от 45 разиграни точки в мача, когато сервираше.

Той взе ранен аванс от по 3:1 гейма и в двата сета, а във втория успя да стигне и до още един брейк за 5:2, с което окончателно реши двубоя.
19-годишният Форейтек, шампион за юноши от Откритото първенство на САЩ през миналия сезон, напуска София с първата си победа в Тура на АТР, която постигна срещу осмия поставен Марин Чилич в първия кръг.
Гаске, който има 15 титли в кариерата си, пък се стреми към първи полуфинал за 2020 година. Следващият му съперник ще бъде италианецът Салваторе Карузо.