Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Германия си взе своето срещу Чехия (видео)

Германия победи Чехия без да блести с 1:0 в една от най-интересните контроли между националните отбори, играна тази вечер на стадиона в Лайпциг. Попадението за Бундестима отбеляза Джан-Лука Валдшмит в 13-ата минута.

Селекционерът на Бундестима Йоаким Льов заложи на двама дебютанти от първата минута на срещата.

Това са играчите на Волфсбург и ПСВ Айндховен Боте Баку и Филип Макс. С капитанската лента пък излезе Илкай Гюндоган, който беше заменен през втората част.
Първото полувреме в Лайпциг премина при превъзходство на домакините, които можеха да водят и с повече от един гол, но пропуснаха няколко добри възможности да се разпишат. Единственото попадение падна в 13-ата минута, когато се разписа нападателят на Фрайбург Джан-Лука Валдшмит. Атаката тръгна след диагонален пас са Антонио Рюдигер към Баку. Дебютантът дриблира към наказателното поле, Нойхаус стреля, но вратарят Павленка спаси. При добавката обаче Валдшмит порази вратата на чехите. В самия край на полувремето с две отлични намеси Павленка опази вратата си от второ попадение.
На почивката селекционерът на Чехия извърши три смени с надеждата нещо на терена да се промени. В 51-ата минута германците имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Сучек в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи. Германите показаха малко от играта си от първите 45 минути през втората част, докато чехите бяха доста по-активни, но в крайна сметка резултатът се запази и Бундестима се поздрави с успеха.

Германия - Чехия 1:0

1:0 - Валдшмид 13
Германия: Трап, Тах, Кох, Рюдигер, Баку, Нойхаус, Гюндоган, Макс, Брандт, Валдшмит, Хофман.
Чехия: Павленка, Новак, Брабец, Йемелка, Матею, Холес, Копич, Барак, Дочкал, Черни, Кърменчик.