Испания игра силно, но стигна само до реми в Амстердам (видео)

Отборите на Нидерландия и Испания завършиха 1:1 в контролна среща на стадион „Йохан Кройф“ в Амстердам. Серхио Каналес откри за иберийците в 18-ата минута, а Дони ван де Беек изравни в 47-ата. Ла Роха игра по-силно, но направи немалко пропуски. Капитанът на Испания Серхио Рамос изравни Джанлуиджи Буфон на първото място за европейците с най-много участия с националната фланелка - 176.

Селекционертът на „оранжевите“ подходи със схема 4-3-3. В атака той гласува доверие на Бергхус, Люк де Йонг и Мемфис Депай. На вратата на Ла Роха се появи дебютант – Унай Симон. В нападение Луис Енрике заложи на Жерард Морено, Алваро Мората и Марко Асенсио.

Още в петата минута домакините трябваше да направят принудителна смяна. Играчът на Манчестър Сити Нейтън Аке получи травма в бедрото и беше сменен от Дейли Блинд. В осмата Серхио Каналес намери прекрасно Жерард Морено, който от границата на наказателното поле стреля технично, но над гредата. Иберийците диктуваха темпото, а „лалетата“ се стараеха да пресират високо.

Алваро Мората вършеше страшно много работа при овладяването на топката и нейното разпределяне. Така в 18-ата той тръгна напред и изведе вляво Каналес. Халфът стреля ниско към далечния ъгъл и откри резултата с дебютния си гол – 0:1. В 32-ата нидерландците поискаха дузпа за нарушение на Ектор Белерин срещу Люк де Йонг - сигнал не последва. Минута по-късно вратарят Унай Симон се забави с топка в краката и имаше късмет, че след рикошет в Де Йонг топката не попадна в мрежата. В 34-ата Каналес изведе Мората, но испанският нападател не успя да преодолее вратаря.

В началото на второто полувреме "оранжевите" изравниха. Топката беше центрирана на първа греда, където нито Иниго Мартинес, нито Серхио Регилон успяха да изчистят. Дони ван де Беек се появи абсолютно сам и реализира за 1:1.

Испанците отговориха с пропуски. В 57-ата Марко Асенсио беше блокиран след хубава контра. Две минути по-късно Мората не беше прецизен при пас на Коке. Коке и Белерин също направиха пропуски в рамките на минута – в 60-ата и 61-ата. В 69-ата стражът на гостите Унай Симон направи страхотно спасяване след удар на Мемфис Депай.

НИДЕРЛАНДИЯ - ИСПАНИЯ 1:1
0:1 Каналес (18)
1:1 Ван де Беек (47)

Нидерландия: Бизот; Хатебур, Велтман, Аке, Вундал; Вайналдум, Ван де Беек, Френки де Йонг; Бергхус, Люк де Йонг, Мемфис

Испания: Унай Симон; Белерин, Ерик Гарсия, Иниго Мартинес, Гая; Коке, Родри, Каналес; Жерард Морено, Мората, Асенсио