Беласица обърна Вихрен в късна драма на стадион "Цар Самуил" (видео)

Беласица успя да обърне Вихрен (Сандански) и да стигна до победата с 2:1 в отложен мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима предложиха доста скучно първо полувреме, но през втората част си размениха 3 бързи гола за 3 минути. Методи Костов изведе гостите напред в 78-ата минута, но Мартин Таушанов (79') и Атанас Карачоров (81') бяха точни за пълния обрат на домакините. Срещата бе излъчена на живо в ефира на Sportal.bg и Sportal TV.
Здравко Лазаров бесен: Не може бивш футболист на Беласица да ръководи дерби на Беласица (видео)
Първите 15 минути от срещата не предоставиха нещо кой знае колко интересно, като и двата тима създадоха по 2 ситуации, но не особено сериозни.

В 43-ата минута Вихрен имаше шанс да открие резултата след удар с глава на Методи Костов, но Мартин Таушанов бе на голлинията и успя да избие, като спаси Беласица от изоставане.

В първите минути на втората част гостите отново имаха шанс да отбележат. След пробив и центриране отляво Александър Якимов се извиси във въздуха и стреля с глава, но изстрелът му не затрудни особено вратаря на Беласица Захари Димитров.

В 55-ата минута се откри най-чистата възможност в срещата за Вихрен (Сандански). След центриране от ъглов удар Валери Георгиев успя да надскочи футболист на Беласица и да стреля точно с глава. Вратарят на домакините обаче успя да избие топката, която от своя страна попадна на крака на Лай Диате, който сам срещу вратата от непосредствена близост я изпрати над напречната греда.

В 78-ата минута гостите от Вихрен успяха да открият резултата. След центриране отдясно по зема топката достигна до Диате, който бе останал сам срещу вратата. Той обаче вместо да стреля я подаде на Методи Костов, който бе в по-удобна позиция и успя да открие.
В ответна атака пък веднага Беласица получи правото да изпълни дузпа и Таушанов бе точен от бялата точка - 1:1. В 81-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат, като след хубава атака Атанас Карачоров успя да вкара и да изведе Беласица напред в резултата.
С тази своя загуба Вихрен (Сандански) остава на третата позиция с 32 точки. Беласица от своя страна успя да се изкачи до четвъртото място в класирането, като изостава само на 2 точки от днешния си противник и е с мач по-малко.

БЕЛАСИЦА 2:1 ВИХРЕН (САНДАНСКИ)
0:1 Костов (78)
1:1 Таушанов (79) - дузпа
2:1 Карачоров (81)