Карлитос отново блести за Бока Хуниорс и доближи Рикелме (видео)

Капитанът на Бока Хуниорс Карлос Тевес продължава да демонстрира отлична форма. Звездата на "генуезците" беше в основата за успеха с 2:0 над Нюел Олд Бойс при гостуването от втория кръг на група "Зона 4".

Десетката отбеляза красив гол в края на първото полувреме. Той се разписа в 41-ата минута след подаване на Савио. Попадението дойде и след сериозна грешка на бившия капитан на "жълто-сините" Пабло Перес, който сега играе за родния си тим от Росарио. Халфът подаде на крилото на гостите, който веднага изведе Тевес, а Карлитос майсторски преодоля вратаря и технично вкара своя гол №89 за клуба.

Той вече е само на три попадения, за да влезе в топ №10 на реализаторите в историята на Бока Хуниорс. Интересното е, че на десетата позиция е легендата и сегашен вицепрезидент на клуба - Хуан Роман Рикелме, с 92 попадения за гранда. Тевес, който игра център нападател, пропусна една добра възможност, а секунди преди почивката контузи неволно вратаря на домакините, опитвайки се да удвои. Опитният нападател удари греда след почивката, а в 76-ата минута Лисандро Лопес вкара втори гол, като дори първоначално остана впечатление, че Тевес се разписа, но на повторенията се видя, че не успя да играе с топката.

Историческото в този мач бе, че за първи път Бока Хуниорс стартира официален мач с четирима колумбийци от първата минута - Фабра, Кардона, Кампусано и Вила, който записа първи мач от 239 дни. Бока има вече шест точки, като този уикенд приема третия тим в групата
Талерес де Кордоба. В първия си мач "генуезците" надвиха с 2:1 Ланус отново при гостуване.

Футболът в Аржентина се завърна с исторически гол с ръка срещу Бока Хуниорс (видео)