Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Пирин удари Кариана и е на точка от върха (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна важна победа в борбата си за промоция в родния елит. "Орлетата" надиграха с 2:1 като гост лидера Кариана Ерден в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Преслав Йорданов и Красимир Станоев бяха точни за "зелените", а Емануил Личев намали в края на мача.

Срещата започна двуостро, като и двата тима опитаха по няколко по-остри атаки, които обаче не завършиха с удар или опасност.

В десетата минута се наложи гостите да извършат принудителна смяна. Джон-Кристоф Аийна получи контузия и бе заменен от Антон Карачанаков.

Първата много чиста ситуация пред една от двете врати дойде в 39-ата минута. Тогава Владислав Цеков стреля отлично от дистанция, но вратарят Петър Петров изби в ъглов удар.

В 45-ата минута Преслав Йорданов откри за гостите. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле, след което успя да прокара с шут  топката покрай защитата на Кариана и тя влетя в мрежата на Павел Станев.

В 82-ата минута Красимир Станоев подпечата успеха на гостите с отличен гол от дистанция. Ударът не остави шансове на вратаря, като първо се удари в гредата и след това влезе в мрежата за 2:0.

В самия край на мача домакините стигнаха до намаляване на резултата. Цеков стреля, а топката се отклони в Емануил Личев и влетя в мрежата на Петров.

С успеха си днес Пирин вече е само на точка от върха, където е именно Кариана. Тимът от Ерден е първи с 27 точки, а съставът от Благоевград е с 26 на втора позиция.

КАРИАНА 1:2 ПИРИН
0:1 Йорданов (45)
0:2 Станоев (81)
1:2 Личев (90)

КАРИАНА: 1. Станев, 2. Цолов, 4. Николов, 20. Дичев 22. Предев, 28. Личев, 7. Матеус, 8. Игнатов, 27. Дамянов, 97. Търтов, 19. Цеков
ПИРИН: 99. Петров, 38. Дюлгеров, 3. Бастунов, 22. Митев, 5. Бодуров, 15. Аийна, 44. Хендерсън, 31. Станоев, 11. Манолев, 17. Георгиев, 18. Йорданов