Мирослав Ангелов и Георги Гаджев са новите рали шампиони

Първенците в класическите ралита за тази година - Мирослав Ангелов и неговия навигатор Георги Гаджев (Мегапорт Рейсинг, Шкода Фабия R5 Eво) спечелиха финалния спринт от шампионата за 2020 във Видин и грабнаха втора титла за сезона, взимайки и първенството по рали спринт с 3 победи от три старта.

Двамата бяха най-бързи във всички четири скоростни етапа (обща дължина от 41.07 км), за да запишат на финала днес време от 22:30.550 мин. Отделно пилотът е и първенец в планинките изкачвания за сезон 2020 г.

Втори във Видин, на 2:02.6 мин от победителите са Антон Титов/Динко Георгиев (Мегапорт), а трети са състезателите на Автоцар от Панагюрище Денис Станчовски/Явор Брънков - на 2:11.9 мин от първенците.Въпреки второто място на Титов/Георгиев, панагюрците успяха да запази аванса, който имаха преди Видин пред двамата от Мегапорт, с което стават първия екипаж, който ще асистира на шампионската титла на Ангелов/Гаджев. Двамата са също и номер 1 в първенството на класа RC4, за която титла спорът им отново беше с Титов и Георгиев.

За 19-годишния Станчовски, сезон 2020 е най-силният, който младежът прави в досегашната си автомобилна кариера, започнала в Моторспорт Академията на Хюндай, водена от първия му ментор Петър Гьошев. Състезанието завършиха 20 от стартиралите вчера 24 автомобила.