Винаги Ибра, за добро или лошо

Шведската звезда на Милан Златан Ибрахимович продължава да изумява всички футболни специалисти. Ветеранът винаги е в центъра на вниманието за "росонерите", независимо дали е за добро или лошо. Той измъкна "червено-черните" от сензационно поражение срещу Верона (2:2) на "Сан Сиро" с гол в 93-ата минута, след като преди това пропусна дузпа, удари греда, а заради негова игра с ръка бе отменено попадение на Давиде Калабрия. Така бившият играч на Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Манчестър Юнайтед и Пари Сен Жермен записа две постижения - един рекорд и един антирекорд. Позитивното е, че вкара в седми пореден мач от Серия "А", с което подобри рекорда на Милан в ерата на трите точки. Именно той на два пъти (2011/2012 и 2021) и веднъж Андрий Шевченко (2000/2001) бяха единствените играчи на Дявола, които се бяха разписвали в шест поредни мача от калчото.
Ибра спаси Милан в 93-ата минута на “Сан Сиро” (видео)
Ибра е голмайстор в италианския елит с осем попадения от пет мача. Именно поради това беше награден и с приза за най-добър футболист в Серия "А" за месец октомври.
Негативното е, че пропусна трета дузпа през този сезон и общо четвърта от август месец. Таранът стреля високо над вратата при равенството с Верона от 7-ия кръг на Серия "А", като през последния месец вече беше изпуснал от бялата точка срещу Интер и Спарта (Прага), а в последния кръг на миналия сезон сбърка и срещу Каляри. В тези три случая "росонерите" стигнаха до победата, но този път пропиляха отлична възможност да дръпнат на върха в калчото.
Задна ножица на Ибра остави Милан на върха (видео)
Златан е пропуснал 15% от дузпите, които е изпълнил в своята кариера, но никога не е бъркал толкова често, както му се случва сега. 39-годишният голмайстор сбърка четири от последните си шест опита, като имаше късмет срещу "нерадзурите" да се разпише при добавката. През този сезон във водещите пет първенства няма нито един играч, който е пропуснал повече от бялата точка във всички турнири.

"Катастрофа. Следващата ще я оставя на Франк Кесие", сподели с усмивка Златан след мача.

Наставникът Стефано Пиоли също потвърди, че Ибра му е споделил след двубоя, че ще остави следващото изпълнение на халфа. "Говорих с Ибра, който съжалява, че пропуснахме победата. Той се радва, че идва паузата, тъй като имаме нужда от почивка. Сподели ми, че ще остави следващата дузпа на Кесие", заяви Пиоли.
Ибра се завърна ударно, а Милан отново празнува срещу Интер след четири години (видео+галерия)
Милан разби Спарта без Минчев, Златан отново пропусна дузпа (видео) Именно Кесие беше титулярният изпълнител на дузпи в Милан преди идването на Ибра в Милано през януари тази година. Националът на Кот Д`Ивоар има един пропуск от 16 опита, като този сезон вече се разписа от 11-метров наказателен удар при успеха с 2:0 над Кротоне, когато Ибра беше болен от Covid-19.