Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Спартак (Плевен) удари Академик (Свищов) и се доближи на 5 точки от върха

Плевенският Спартак се наложи с 3:1 над гостуващия му Академик (Свищов) в мач от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Домакините контролираха събитията на терена, но още в началните секунди Преслав Антонов можеше да опъне мрежата им, но измъкнал се очи в очи с Димитър Иванов не уцели вратата му. В 13-ата минута обаче капитанът на плевенчани Ивайло Иванов стреля с глава неспасяемо – 1:0. След още толкова време повтори успешно същото изпълнение за 2:0.

След почивката Стивън Славков и Ивайло Иванов не успяха да увеличат преднината на Спартак. Това все пак се случи, когато влезлият като резерва Цветелин Иванов оползотвори пас на Валентино Макавеев. После Преслав Антонов вкара почетното попадение за гостите.