Валядолид вече не е последен след успех над Атлетик Билбао

Отборът на Валядолид спечели с 2:1 у дома срещу Атлетик Билбао в мач от деветия кръг на Ла Лига. „Бяло-виолетовите“ показаха страхотна ефективност и се справиха с напористата игра на гостите от „Сан Мамес“. Това беше първа победа за Валядолид, която вдигна тима до предпоследното място.

В 16-ата минута вратарят на баските Унай Симон не успя да овладее топката с крак и след това направи дузпа срещу Маркос Андре. Фабиан Ореяна вкара от бялата точка – 1:0. В 30-ата Сержи Гуардиола пропусна чудесна възможност за удвояване на резултата. До края на полувремето Атлетик натисна, но не успя да се възползва от игровото си преимущество.

В началото на втората част домакините нанесоха нов удар. Маркос Андре добави в мрежата след контраатака - 2:0. Натискът на "лъвовете" даде резултат твърде късно. В 85-ата минута Атлетик се сдоби с дузпа. Иняки Уилиямс я реализира. Последваха инфарктни последните минути, но "бяло-виолетовите" издържаха.