Лил с първа загуба, Монако надига глава

Лил допусна първа загуба от началото на сезона. След като през седмицата тимът на на Кристоф Голтие отнесе Милан с 3:0 като гост, той трябваше да преклени глава при гостуването си на Брест. След 15 поредни мача без поражение Лил отстъпи с 2:3.

Домакините започнаха блестящо и до средата на първата част поведоха с два гола в рамките на четири минути, дело на Пиер-Габриел и Перо. Кардона увеличи аванса на домакините в 42-ата минута, но попадение от дузпа на Илмаз върна Лил в мача. 35-годишният турски нападател се разписа и след почивката, но гостите не успяха да се доберат до равенство.

След първата си загуба от февруари Лил остана на второ място, но вече изостава на пет точки от лидера ПСЖ.

Монако взе ценна победа с 2:1 при гостуването си на Ница и се изравни по точки с днешния си съперник. Дисаси откри в 23-ата минута, а Диоп увеличи аванса на монегаските в 53-ата. Мелу се разписа за тима на Патрик Виейра.
Ланс и Реймс направиха голово шоу и завършиха наравно 4:4. Първата част завърши 1:0 след попадение на Банза в 21-ата минута. Само за девет минути след подновяването на играта Кафаро и Диа обърнаха резултата в полза на Реймс. Ланс изравни, след като Фокет си отбеляза автогол в 77-ата минута.
В следващата атака Медина от домакините си отбеляза автогол за 2:3, а в 81-ата минута Диа навърза трима защитници, премина вратаря и даде аванс от две попадения на Реймс. Драмата настъпи в края на мача, когато Сотока от Ланс успя за 60 секунди да се разпише на два пъти с глава за 4:4. В четвъртата минута от добавеното време бе отсъдена дузпа за домакините, но след справка с ВАР тя бе отменена.