Реал Сосиедад подчини осакатен тим на Гранада, може да има служебна победа (видео)

Отборът на Реал Сосиедад измести Виляреал от първото място в Ла Лига след домакински успех с 2:0 над Гранада. Гостите от „Лос Карменес“ поискаха отлагане на срещата заради голям брой заразени с коронавирус. От Лигата обаче отказаха и днес „червено-белите“ започнаха мача със само седмина футболисти от първия отбор. Тимът завърши срещата с четирима играчи от първия тим (при позволени по протокол минимум петима) заради принудителна смяна през второто полувреме. Това може да означава, че Гранада ще загуби служебно с 0:3.

Баските бяха пълни господари на терени и още преди края на полувремето натрупаха над 10 удара към вратата на съперника срещу нито един от страна на гостите. В 21-ата минута домакините изпълниха корнер, а Начо Монреал беше на точното място на втората греда. Защитникът овладя и стреля в близкия ъгъл за 1:0. В 26-ата сансебастианци получиха дузпа след игра с ръка. Микел Оярсабал отбеляза дузпата, като вратарят остана в средата на вратата.

В началото на второто полувреме домакините се сдобиха с нова дузпа. В 54-ата минута вратарят на южняците Анхел отрази удара на Вилиан Жозе. В 86-ата минута Реал Сосиедад остана с човек по-малко след директен червен картон на Льо Норман. Той извърши нарушение като последен в отбрана. В добавеното време на мача гостите получиха дузпа. Вратарят Ремиро спаси удара и крайният резултат беше 2:0.