Пирин-64 победи Добруджа в Гоце Делчев и се изкачи на второто място

Пирин-64 (Гоце Делчев) победи Добруджа с 29:22 (14:10) в срещата от седмия кръг на мъжкото хандбално първенство, която се игра в "Неврокоп Арена". С успеха възпитаниците на Николай Пиргов събраха 8 точки и се изкачиха на второто място във временното класиране, на 2 точки зад водача Осъм. След равностойно начало домакините направи серия от пет безответни гола и поведоха с 8:3, като поддържаха преднина от нялоко попадения по почивката.

В началото на втората част Добруджа намали изоставането си до 16:18, но с нова силна серия от 7:0 Пирин дръпна с 25:16 малко след средата на полувремето, с което до голяма степен предреши мача. След няколко добри изяви на вратаря Емил Иванов добричлии съкратиха пасива си до 20:26 пет минути преди финалната сирена, но за повече гостите нямаха сили и допуснаха четвърта загуба в пет срещи от сезона досега.

В друг двубой от кръга днес АСТИ-91 обърна дебютанта в елита Локомотив (Мездра) с 29:28 (16:19) в Хасково и с 6 точки се изкачи на петото място в подреждането. Лидерът Осъм остана единствен без поражение след седмия кръг от кампанията, след като вчера надделя над домакина Локомотив (Горна Оряховица) с 30:26 (14:12). Двубоят вървеше гол за гол, но след 10:10 в последните пет минути на първото полувреме гостите бяха по-ефективни и се оттеглиха с аванс от 14:12 на почивката.

През втората част ловчалии не изпуснаха водачеството в резултата, като при 20:17 в средата на полувремето те се възползваха от ситуация при числен превес, когато съперникът остана с четирима полеви играчи заради наказания, след което дръпнаха с 22:18 и в последните десетина минути задържаха преднината си. Горнооряховските "железничари" допуснаха първо поражение за сезона и вече заемат третото място с 8 точки.