Виляреал на Емери се качи на първото място (видео)

Отборът на Виляреал временно е новият лидер в Ла Лига след успех с 3;1 при визитата си на Хетафе в мач от деветия кръг. Възпитаниците на Унай Емери се спарвиха с коравия съперник благодарение на по-дейна игра с топката и чудесна успеваемост в предни позиции. Пако Алкасер (11), Ману Тригерос (17) и Жерард Морено (62) бяха точни за „жълтите“, а Мауро Арамбари се разписа за кастилския тим в 16-ата минута.

Между 11-ата и 17-ата минути паднаха цели три попадения. Първо, Дани Парехо подаде по прекрасен начин към фланга за Марио Гаспар, той центрира, а Пако Алкаср връхлетя, за да не остави шансове на Давид Сория – 0:1. В 16-ата защитата на „жълтите“ не изчисти достатъчно добре при корнер и Арамбари изравни със страхотен далечен шут, при който Серхио Асенхо остана безпомощен. Секунди след изпълнението на корнера „подводницата“ отново взе аванс след хубав рейд на Алкасер и завършващ удар на Ману Тригерос. Момчетата на Унай Емери упражниха контрол върху топката и в края на първата част процентното им владение достигна 70%.

В 56-ата Мой Гомес шутира над гредата след подаване на Алкасер. В 62-ата гостите от Валенсиана вкараха ново попадение след ново дейно участие на Пако Алкасер. Бившият нападател на Барселона се отличи с едно попадение и две асистенции. Този път Пако подаде към Жерард Морено, който се разписа за 1:3. До края опитите на домакините не донесоха нов гол.