Астън Вила смачка Арсенал на неговия стадион (видео)

Астън Вила изигра специален мач и прегази Арсенал с 3:0 на неговия стадион в заключителната среща в Премиър лийг преди паузата. Букайо Сака си вкара автогол в 25-ата минута, а по-късно новият голмайстор на гостите Оли Уоткинс добави две попадения в 72-ата и 75-ата минути. Това е четвърто поражение за “топчиите” след осем кръга и те са в средата на класирането с отрицателна голова разлика. В същото време тимът от Бирмингам се завърна към победите след две поредни загуби и заема шеста позиция. Досега Вила има само успехи на чужд терен, като в тях дори не е допуснал гол.

Астън Вила направи показно на момчетата на Милел Артета и можеше да победи с още по-голям резултат. Тимът отбеляза дори още в първата минута, но ВАР не призна гола.

Арсенал започва едновременно с Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет в атака. Вилиан и вратарят Бернд Лено бяха единствените, които бяха титуляри и преди три дни срещу Молде в Лига Европа.

Оли Уоткинс и капитанът Джак Грийлиш бяха титуляри за Вила. На вратата беше бившият страж на съперника Емилиано Мартинес.

Началото можеше да е вихрено, след като Джон Макгин реализира за Астън Вила още преди изтичането на първата минута или по-точно в 46-ата секунда. Голът обаче не беше зачетен заради засада на Рос Баркли, който с тялото си пречеше на видимостта на Лено.

В 10-ата минута същият този Макгин за малко да предизвика попадение в мрежата на своя тим. Той върна много бавно топката към вратаря и тя беше достигната от Обамеянг, но Мартинес съумя да спаси.

Арсенал доминираше в известен период, но пък допусна гол. В 25-ата минута гостите организираха постепенна акция с множество подавания. Грийлиш внесе острота с хитро извеждане към Мат Таргет, който пусна пас по земя към далечната греда, където Трезеге се канеше да засече, когато Сака протегна крак, но само за да насочи кълбото в собствената си мрежа - 1:0 за Астън Вила.
Отборът на Микел Артета се амбицира бързо да изравни, но срещна много добре подреден в защита съперник. Домакините създаваха някакво напрежение само чрез индивидуални пробиви по крилата, като особено деен беше Ектор Белерин.
Томас Партей опита далечен удар, но топката излетя в аут.
Най-добрият шанс дойде в 41-вата, когато подаване на Киърън Тиърни отляво намери Лаказет, но той не успя да уцели вратата с глава.

На полувремето Артета направи една смяна, вкарвайки Дани Себайос на мястото на Партей.

Астън Вила за малко да поведе с 2:0 в 48-ата, когато Трезеге шутира мощно в близкия ъгъл на Лено, но германецът отрази. В следващата минута Вилиан пропиля хубав шанс за Арсенал.

В 56-ата Грийлиш реши сам да завърши и не успя да вкара от много изгодно положение за Астън Вила.
Включване на централния защитник Роб Холдинг в атака почти доведе до изравняване в 61-вата минута, но и този път топката отиде в аут.

Никола Пепе и Едуард Нкетиа внесоха свежест в нападението на Арсенал и африканецът бързо се отчете с две опасности.

Астън Вила нанесе втория си удар в 71-вата. Тогава Оли Уоткинс завърши майсторска комбинация, като получи пас от Баркли.
Минута по-късно Грийлиш на два пъти пропусна да забие трето попадение. В 75-ата обаче английският национал изведе Уоткинс и той направи 3:0.