Англия

Гол №150 на Кейн в Премиър лийг изстреля Тотнъм на върха поне за няколко часа (видео)

08 ноември 2020 | 15:54 - Обновена
Тотнъм не игра добре, но въпреки това записа трета поредна победа в първенството, след като надигра с 1:0 Уест Бромич като гост. Хари Кейн, който през седмицата отбеляза своя гол №200 с екипа на Тотнъм, реализира своето 150-о попадение в Премиър лийг две минути преди края на двубоя на "Дъ Хоутърнс". С него английският национал донесе трите точки на своя отбор и качи Тотнъм на първо място във временното класиране поде докато завършат останалите мачове от кръга, и по-специално двубоите на Лестър и Ливърпул, които могат да изместят "шпорите".

Жозе Моуриньо направи само една промяна в сравнение с последния мач на лондончани в Премиър лийг. Ерик Ламела бе заменен от Гарет Бейл, който започна за първи път като титуляр в мач от първенството след завръщането си в Тотнъм. Корекциите в сравнение с двубоя с Лудогорец бяха пет.

Кайл Бартли, Дара О'Шей и Конър Робинсън започнаха за УБА. Бранислав Иванович и Матеус Перейра пропуснаха двубоя, след като са дали положителни проби на тестовете за коронавирус.

Тотнъм разочарова през първото полувреме. Въпреки че "шпорите" контролираха топката повече, те създадоха само една голова ситуация. В 13-ата минута Кейн овладя и задържа много добре топката в половината на "дроздовете", след което центрира към Ндомбеле. Последният продължи моментално към Сон, който беше в чиста позиция. Кореецът обаче се забави и ударът му бе блокиран.

Пет минути след това УБА имаше чудесен шанс. Фурлонг центриран добре отдясно и Грант засече с глава отблизо, но не успя да насочи топката към вратата и тя премина встрани. В 26-ата минута пък Дайър трябваше да изчиства от голлинията. Домакините доиграха много добре частта и въпреки че не стигнаха до други чисти голови положения, изглеждаха по-опасни в атака.

В 50-ата минута Тотнъм създаде втората си чиста ситуация в мача. Кейн стигна до едно дълго подаване от Алдервейрелд, премина покрай Бартли, след което центрира към Бейл, но подаването дойде дълго за уелцеца, на когото не достигнаха сантиметри, за да засече. В 67-ата и току-що влезлият Ло Селсо също не успя да намери вратата от 8-9 метра.

УБА отговори със страхотен изстрел на Галахър от на 25 метра. Лорис не реагира, но топката срещна лявата греда и излезе в аут. В 70-ата минута домакините пропуснаха чудесна възможност. Фурлонг засече с глава центриране на Кровинович, но Лорис реагира добре и изби, а след това Грант не успя с добавката.

В 78-ата минута Моуриньо замени Бейл и Сисоко и пусна на местата им Винисиус и Моура. Така Тотнъм заигра с двама чисти нападатели плюс Сон и Моура, които действаха по крилата. Именно Винисиус, за когото това бе дебют в Премиър лийг, можеше да открие в 81-ата минута, но негов добър удар по земя бе избит от Сам Джонстън

Две минути преди края Кейн отново донесе трите точки на Тотнъм, след като засече с глава центриране на Дохърти отдясно. Джонстън този път не успя да се намеси добре и топката го прехвърли. Така голмайсторът на "шпорите", който през седмицата отбеляза своя гол №200 с екипа на Тотнъм, реализира своето с150-о  попадение в Премиър лийг.

Kyle Edwardsвлиза Kyle Edwards
88' Хари Кейн  Хари Кейнгол
Карлан Ахерн-Грантизлиза Карлан Ахерн-Грант  84'
Мат Филипсвлиза Мат Филипс
79' Муса Сисоко  Муса Сисокоизлиза
Vinicius  Viniciusвлиза
78' Гарет Бейл  Гарет Бейлизлиза
Лукас Моура  Лукас Моуравлиза
Калъм Робинсънизлиза Калъм Робинсън  67'
Grady Dianganaвлиза Grady Diangana
64' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелеизлиза