"Червените" в топ 3 след минимален успех над Монтана, Соу се отпуши (видео+галерия)

ЦСКА-София победи с 2:1 Монтана като гост и излезе на трета позиция във временното класиране на efbet Лига. "Червените" откриха резултата в осмата минута, когато Реян Сенхаджи си отбеляза автогол. В 76-ата минута Али Соу удвои, вкарвайки за първи път след продължителна пауза. Домакините, водени в този мач от Светлан Кондев, върнаха веднага едно попадение чрез Николай Минков, но за повече нямаха сили. Даниел Моралес нареди ЦСКА-София в 4-4-2, като в атака бяха Али Соу и Ахмед Ахмедов. Гостите стартираха мача с опасни флангови атаки. При една от тях в шестата минута Соу проби отляво и опита да намери партньора си Ахмедов, но в последния момент отбраната на Монтана успя да се справи с положението. В осмата минута Греъм Кери потърси Ахмедов с центриране отляво, а Сенхаджи имаше малшанса да прати топката в собствената си мрежа - автогол и 1:0 за столичани. Това зарадва привържениците на "червените", които подкрепяха своите любимци в близост до релсовия път, минаващ покрай "Огоста".

Последваха два пропуска на "червените". В 12-ата минута вратарят на Монтана Марин Орлинов спаси майсторски удар по тревата на Ахмедов, а след 120 секунди Соу опита мерника си с хубав удар. В 17-ата минута Ахмедов имаше нова възможност за попадение, но нападателят не успя да засече топката на 3-4 метра пред голлинията.
В 31-ата минута Енрике Рафаел се оказа на добра позиция пред вратарското поле на домакините. Бразилецът посрещна с глава центриране отляво, но не уцели рамката. В 43-ата минута Стефан Каменов можеше да изравни, но ударът му мина покрай вратата на "червените".

Серията от пропуски на Ахмед Ахмедов продължи и след почивката. В 48-ата минута нападателят на ЦСКА-София се размина с гола в рамките на няколко секунди - на два пъти вратарят Орлинов отби негови удари от близка дистанция. Последва затишие на "Огоста". В 70-ата минута резервата Джером Синклер шутира опасно към мрежата на Монтана, но стражът Орлинов отново беше последна преграда и спаси. В 76-ата минута Тиаго Родригес изведе Соу на голова позиция и тъмнокожият стрелец на "червените" не сбърка - 2:0. Така нападателят сложи край на головата суша, която го беше налегнала от лятото насам. Буквално след като изпълниха центъра хората на Светлан Кондев се върнаха в мача. Акция отляво и разбъркване в наказателното поле позволиха на Николай Минков да намали резултата - първо попадение през сезона за бившия халф на Черно море.

В 89-ата минута Спас Георгиев можеше да изравни с изстрел отляво, но Густаво Бусато отби топката и помогна на своя тим. Така ЦСКА-София взе трите точки и стъпи на третата позиция.

Монтана 1:2 ЦСКА-София