Монпелие удари Бордо като гост (видео)

Монпелие постигна втора поредна победа в Лига 1 и излезе на шесто място в класирането. Тимът на Мишел дер Закариан спечели с 2:0 гостуването си на Бордо и събра 17 точки, колкото има и петият Ница.

Головете за Монпелие вкараха Флоран Моле и Анди Делор след почивката. За Бордо това беше трета загуба в последните 4 мача и отборът се смъкна до 12-ата позиция.
През първата част най-добрата ситуация за попадение се откри пред Мехди Зеркан, но той стреля над гредата. В самото начало на втората част Гаетан Лаборд наредна отдясно и центрира към Моле, който засече в мрежата и Монпелие поведе.

Вторият гол падна в 67-ата минута. Тогава Тежи Савание изведе Делор през центъра, той майсторски овладя топката и я пусна покрай вратаря Димитри Берто.
В оставащото време гостите умело затвориха всички пространства в половината си и не позволиха на Бордо да създаде нищо опасно.

В следващия кръг Монпелие ще посрещне Страсбург, а Бордо ще гостува на Рен.