Ботев (Луковит) тръгна с победа във втората осмица на Суперлигата (снимки)

Волейболният отбор на Ботев (Луковит) започна перфектно във втората осмица на Суперлигата на България. Играчите на треньора Пламен Тодоров победиха категорично у дома Славия с 3:0 (28:26, 25:15, 25:18) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер в зала "Христо Ботев".

Срещата беше първа и за двата тима, след като мачовете им от първия кръг бяха отложени заради коронавирус. В следващия 3-и кръг Ботев гостува на Арда в Кърджали, а Славия приема Берое 2016 (Стара Загора). Двубоите са съответно в петък (13 ноември) и събота (14 ноември).

"Белите" започнаха силно в първата част, след което домакините от Ботев заиграха по-стабилно и настигнаха съперника. Последва обрат и Ботев излезе напред в резултата. В ключовите моменти двата отбора се сбориха, но в крайна сметка Мирослав Братанов и компания измъкнаха трудно гейма след 28:26. В следващите два гейма луковитци доминираха напълно и закономерно записаха чиста победа с 3:0 след 25:15 и 25:18.
Най-резултатен за Ботев бе Мирослав Братанов с 19 точки (

6 аса!

, 2 блока, 50% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) за победата, като бе отличен и за MVP на мача. Иван Панков добави още 17 точки (1 блок, 1 ас и 65% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Славия Васил Николов приключи с 13 точки.
БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - СЛАВИЯ 3:0 (28:26, 25:15, 25:18)