Каляри спря серията на Сампдория (видео)

Каляри постигна трета победа в последните си четири шампионатни мача, след като спечели с 2:0 домакинството си на Сампдория. За тима на Клаудио Раниери това бе първа загуба след четири мача без поражение.

Решително за крайния изход бе изгонването на Аугело. Бранителят на Самп получи червен картон в 40-ата минута. Той събори Нандес близо до централната зона, но между играч на домакините и вратаря нямаше други футболисти. Първоначално съдията даде жълт картон, но след разглеждане на ситуацията с ВАР изгони Аугело.

Веднага след почивката Каляри поведе Жоао Педро откри резултата от дузпа с петия си гол в последните пет мача. Домакините имаха предимство, но допуснаха и положения пред вратата си. В 68-ата минута Нандес до голяма степен реши изхода на двубоя, след като направи резултата 2:0. До края друго попадение на Каляри бе отменено след намесата на ВАР.