100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Барса отново се разклати, но взе победата след включване на Меси (видео)

Отборът на Барселона прекъсна негативната си серия в Ла Лига, спечелвайки с 5:2 у дома над Бетис в мач от деветия кръг. Усман Дембеле (22), Антоан Гризман (49), две попадения на Лионел Меси (60 – дузпа и 82) и Педри (90) прибавиха три точки към актива на „блаугранас“. Антонио Санабрия (45) и Лорен Морон (73) вкараха за „вердибланкос“. Гризман изпусна дузпа, а каталунците не убедиха, въпреки че играха с човек повече в последния половин час.

Наставникът на катаунците Роналд Куман изненадващо остави Лионел Меси на скамейката, като според TV3 аржентинецът има болки в глезена. Последно Лео беше резерва в мач от шампионата през септември миналата година. Нападателното каре на „лос кулес“ днес беше оформено от Педри, Антоан Гризман, Усман Дембеле и Ансу Фати.

Срещата на "Камп Ноу" започна с минута мълчание в памет на покойния скаут на каталунците Тони Бруинс Слот. В петата минута високата преса на „блаугранас“ им помогна да отнемат топката. Ансу Фати се вряза отдясно и подаде назад към непокрития Гризман. Френският нападател шутира опасно по диагонала, но пропусна. При следващата атака на домакините Ансу Фати напредна отляво изстреля топката ниско по диагонала, като тя почти облиза гредата, но от външната страна.

Севилският тим отговори с акция по левия фланг, която завърши с рисковано изчистване на Серхио Бускетс. При корнера Вилиам Карвальо надскочи своя пазач и стреля с глава, но Марк-Андре тер Стеген изби майсторски. В деветата минута Ансу Фати нахлу отдясно в наказателното поле и шутира силно от малък ъгъл – от крака на вратаря Клаудио Браво в корнер.

В 11-ата Гризман също видя условия за изстрел, ала отново прати кълбото в аут. В 17-ата Жерард Пике беше напуснал зоната си и това отвори пространство за Алекс Морено. Играчът на Баломпие стреля безобразно, а можеше и да подава. В 22-ата Усман Дембеле откри резултата с хубав удар. Той финтира Алекс Морено в наказателното поле и стреля по диагонала от 16 метра – 1:0.

В 27-ата Гризман отново получи чудесна топка за попадение. Той я изстреля от 13 метра, ала тя намери гредата и излезе от очертанията на игрището. Подаването дойде с филигранно докосване с пета на Педри. В 31-ата Жорди Алба центрира в наказателното поле към Ансу Фати, който беше фаулиран отзад и съдията назначи дузпа. Антоан Гризман застана зад бяла точка и не успя да преодолее Клаудио Браво, като чилийският страж се хвърли в десния си ъгъл и изби. В добавеното време на първата част топката беше центрирана отляво, отклони се отклони на Сержи Роберто, а Пике и Клеман Лангле не бяха готови. Тони Санабрия насочи от осем метра фронтално за 1:1.

На почивката Роналд Куман смени Ансу Фати и пусна Лео Меси. В 49-ата Жорди Алба центрира отляво, аржентинецът хитро прескочи топката и я предостави на Гризман, който насочи в мрежата за 2:1. В 58-ата Гризман, Меси и Дембеле комбинираха, а последният стреля към вратата. Застаналият на голлинията Аиса Менди спря топката с ръка. След преглеждане на ситуацията реферът назначи дузпа и даде директен червен картон на защитника. Меси реализира дузпата със силен удар в горния ляв ъгъл на Браво - 3:1.
В 73-ата обезкървенят тим на Бетис вкара нов гол след една от редките си атаки. Алекс Морено преодоля с лекота Лангле и извади топката за Лорен Морон, който насочи в мрежата за 3:2. В 82-ата Меси и Сержи Роберто осъществиха двойно подаване, като испанецът чукна с пета. Въпреки малкия ъгъл Лео предпочете да шутира и го направи високо в близкия ъгъл. Това беше и първи гол за Ла Пулга от игрова ситуация през този сезон. В 90-ата и Педри се разписа.