Чорбаджийски дебютира с домакинска загуба (видео)

Бившият защитник на ЦСКА-София Божидар Чорбаджийски изигра първия си мач с екипа на Стал (Миелец). Неговият отбор обаче загуби у дома от Варта (Познан) с 0:1 и остана на предпоследното 15-о място в полската Екстракласа.

Чорбаджийски започна като титуляр, но бе сменен в 58-ата минута от Павел Томчик. Домакините имаха предимството да играят с човек повече от 34-ата минута, когато Матеуш Спихала задържа откъсващ се сам срещу вратаря противников футболист и получи директен червен картон.
През второто полувреме Стал доминираше, но дори в намален състав гостите се защитаваха много спокойно. Така се стигна до 88-ата минута и гола на Матеуш Кужимски. Той се справи с двама бранители на Стал и с левия крак прати топката в мрежата.

Тимът на Чорбаджийски е в серия от 4 поредни загуби и има само 5 точки след 9-ия кръг. Начело в Полша е Ракув с 19 точки, пред Гурник (Забже) със 17 и Легия (Варшава) с 16.