Херта се събуди точно преди паузата (видео)

След пет поредни срещи без успех отборът на Херта (Берлин) най-накрая намери сили да разгърне потенциала си и да се поздрави с победа в Бундеслигата. В среща от 7-ия кръг столичани разбиха с 3:0 като гости състава на Аугсбург, който до днес имаше с 6 точки повече от своя съперник.

Играчите от Берлин не бяха побеждавали от първия си двубой и бяха длъжници. те обаче трябваше да чакат чак до края на първото полувреме, за да поведат в резултата. В 44-ата Матеус Куня реализира наказателен удар, след като Феликс Удокай препъна Джон Кордоба.

Седем минути след подновяването на играта Доди Лукебакио се възползва от грешка на бранител в бяло и хладнокръвно реализира за 2:0.

Влезлият на почивката Кшищоф Пьонтек стреля в гредата в 64-ата минута, но в 86-ата беше изпуснат сам срещу вратаря и той не сгреши - 3:0.

В следващия кръг след паузата Херта посреща Борусия (Дортмунд).

Иначе Аугсбург е в серия от само една победа в последните пет кръга, след като преди това започна с две поредни.