Кюстендил продължава да диша във врата на Марек след победа над Рилски спортист (видео)

Отборът на Кюстендил се наложи с минималното 1:0 над Рилски спортист в мач от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига. Александър Александров (45’) успя да отбележи единственото попадение в
мача. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.
Резултати и класиране след 14-ия кръг на Югозападна Трета лига
В 40-ата минута Марио Кирев спаси домакините от изоставане в резултата. След хубаво фалцово центриране отдясно футболист на Рилски спортист успя да засече топката с глава от близко разстояние, но добрата намеса на Кирев бе ключова.

3 минути по-късно вратарят на гостите Слави Петров също показа своите рефлекси. След опасно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Мартин Газиев, стражът на Рилски спортист успя да  улови.

В самия край на първото полувреме домакините откриха резултата. Виктор Александров успя да пробие добре отдясно и да центрира към непокрития Александър Александров, който се извиси във въздуха и откри с глава за 1:0.

Малко след началото на втората част Иван Тренчев бе изведен на добра позиция сам срещу вратаря, но добрата игра на Марио Кирев и защитниците на Кюстендил успяха да предотвратят опасността.
Николай Николов: Имаме доста проблеми с отбелязването на головите положения
В следващите минути на мача Кюстендил изпусна да удвои преднината си, като домакините натискаха, но така и не стигаха до чисто голово положение. В 77-ата минута Мартин Газиев опита да изненада вратаря на гостите, като насочи с фалц топката в горния десен ъгъл и се опита да отбележи директно от корнер, но неуспешно.

5 минути преди края Виктор Атанасов бе много близо до това да удвои преднината на Кюстендил, като преодоля вратаря на Рилски спортист и се оказа сам срещу вратата, но ударът му се оказа неточен.

В края на срещата играта бе спряна за повече от 3 минути, след като четвъртият съдия в лицето на Гергана Цанкова отиде да направи забележка на част от треньорския щаб на Кюстендил, които претендираха след картона на Росен Йорданов. Те от своя страна не й останаха длъжни и я обсибаха с обиди. Феновете, които не трябваше да присъстват на терена, също я замериха с бутилка вода.

С тази своя попеда Кюстендил продължава да диша във врата на лидера Марек, като дори го изпреварва и оглавява класирането. Отборът от Дупница обаче е с мач по-малко и ако спечели домакинството си на Банско, ще застане отново на първото място.

Рилски спортист от своя страна остава на 8-ата позиция с 18 точки, но също може да бъде свален по-надолу в таблицата, ако Ботев (Ихтиман) или Балкан (Ботевград) победят в своите мачове.

КЮСТЕНДИЛ 1:0 РИЛСКИ СПОРТИСТ
1:0 А. Александров (45)