Ман Юнайтед се върна на пътя на победите (видео)

Манчестър Юнайтед стигна до важна победа с 3:1 при гостуването си на Евертън. След две поредни загуби "червените дяволи" записаха седми пореден успех като гост във Висшата лига и намалиха напрежението, надвиснало над Оле Гунар Солскяер.

Тимът на Карло Анчелоти поведе след гол на Бернар в 19-ата минута. Бруно Фернандеш обаче се разписа на два пъти до 32-ата минута, за да се стигне до пълен обрат. В самия край Едисон Кавани отбеляза първия си гол за Ман Юнайтед. За "карамелите" това е трета поредна загуба в първенството.

Двубоят започна с известно предимство на Ман Юнайтед, но домакините бяха избрали да са по-прибрани и да разчитат на контраатаки. "Червените дяволи" владееха повече топката, но първата опасна ситуация бе пред вратата им. Удар с глава на Калвърт-Люин прати топката покрай вратата.
В 16-ата минута Марсиал получи шанс да открие резултата. Французинът получи топката в наказателното поле и стреля, но ударът му покрай лявата греда на Пикфорд. Защитата на гостите отново демонстрира проблемите си в 19-ата минута. Калвърт-Люин спечели въздушен двубой с Линдельоф и отклони топката към Бернард, който с нисък удар откри резултата.
Отборът на Солскяер успя бързо да отговори и няколко минути по-късно изравни. Отлична комбинация завърши с прецизно центриране на Шоу и удар с глава на Бруно Фернандеш.
"Карамелите" също търсеха гола и пробив на Люка Дин отляво завърши с негов силен удар. Той реши да стреля вместо да подава, а топката се удари в дясната греда на Де Хеа. Манчестър Юнайтед обаче бе в Ман Юнайтед, а Бруно Фернандеш бе много активен и създаваше проблеми на защитата на съперника. Той пробва още два удара.
Бившият играч на Спортинг изведе гостите напред в 32-ата минута. Фернандеш центрира към Рашфорд, който опита да играе с глава, но не докосна топката, а тя се удари в гредата и влезе в мрежата.
В този период "червените дяволи"  напълно доминираха, а играчите на Евертън рядко играеха с топката. Гостите обаче не се възползваха до края на полувремето, тъй като играта се накъса поради поредица от нарушения.

След почивката и двата отбора не можеха да намерят добър ритъм. Домакините опитаха да поемат инициативата и постепенно го направиха, но не успяваха да създават положения. Ман Юнайтед бе по-предпазлив, но се справяше добре в защита.

В 60-ата минута Пикфорд направи поредната си голяма грешка, но за негово щастие тя не се оказа фатална за отбора му. Вратарят необяснимо изпусна топката в краката на Магуайър. Капитанът на гостите стреля над вратата, но междувременно бе атакуван от Пикфорд и Кийн, който го изрита в коляното. Съдията прецени, че няма нарушение дори след разглеждане на ситуацията с ВАР, а спокойно можеше да отсъди дузпа.

Юнайтед пропусна две отлични възможности да сложи край на интригата в рамките на две минути. Първо Рашфорд бе изведен зад защитата и напредна сам срещу Пикфорд. Нападателят не успя да преодолее вратаря и ударът му бе отразен. Малко по-късно Рашфорд намери Мата в наказателното поле, но испанецът не успя достатъчно добре да овладее топката, за да отправи добър изстрел.

"Червените дяволи" се справяха отлично с опита на Евертън да натисне към края, а в добавеното време стигнаха и до трето попадение. Влезлият като резерва Едисон Кавани отбеляза първия си гол за клуба. Той получи топката от Бруно Фернандеш, който напредна, изтегли защитник и подаде на уругваеца.

ЕВЕРТЪН - МАН ЮНАЙТЕД 1:3
1:0 - Бернард (19)
1:1 - Бруно Фернандеш (25)
1:2 - Бруно Фернандеш (32)
1:3 - Кавани (95)