Втора лига

Хебър удари лошо Локо (София), юноша на Левски герой за гостите (видео+галерия)

06 ноември 2020 | 16:18 - Обновена
Отборът на Хебър постигна страхотен успех с 3:1 над Локомотив (София) в сблъсък от 13-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за гостите от Пазарджик се превърна Тодор Чаворски, който вкара два гола. Юношата на Левски обаче не завърши двубоя, след като бе изгонен в 61-ата минута. Третото попадение за "зелените" реализира Жак Пехливанов, а точен за "железничарите" бе Наско Милев.

Срещата започна отлично за гостите от Пазарджик. В 5-ата минута Живко Петков комбинира майсторски в наказателното поле с Тодор Чаворски, който с добър удар не остави шансове на стража на домакините Ивайло Василев.
Малко по-късно Йордан Тодоров отправи силен удар от далечна дистанция, но вратарят на Локомотив се справи със ситуацията.

В 25-ата минута играчите на Иван Колев стигнаха до опасна ситуация, след като Александър Александров шутира от фаул, но Тодор Чаворски успя да избие с глава.
В 38-ата минута централният нападател на столичани Светослав Диков отправи труден удар с глава, но право в ръцете на Александър Любенов.

Логичното се случи в 42-ата минута, когато Наско Милев изравни резултата с втория си гол за тима от началото на сезона. Младият стрелец се разписа, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с точен шут от близка дистанция наказа вратаря на гостите.

Секунди преди края на първата част Илиян Стефанов също опита да затрудни Любенов, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 51-ата минута гостите отново поведоха в резултата. Йордан Тодоров центрира в наказателното поле към Тодор Чаворски, който с глава матира Ивайло Василев за втори път. Юношата на Левски заби своя гол №5 от началото на сезона във Втора лига.

Oтговорът на "железничарите" не закъсня, но гредата спаси Александър Любенов. Крайният защитник на Локомотив (София) Педро Ферари получи добра възможност да шутира, но коженото кълбо се отби в страничния стълб.
В 61-ата минута голмайсторът на Хебър Тодор Чаворски бе изгонен. Нападателят получи втори жълт картон от главния съдия Валентин Железов.

В 75-ата минута обаче "зелените" стигнаха до трети гол. В негов автор се превърна Жак Пехливанов, който вкара фантастичен гол с левия крак от далечна дистанция.
В 90-ата минута домакините създадоха добра възможност пред Александър Любенов, но шутът на Светослав Диков не попадна в очертанията на вратата. Това бе и последната интересна ситуация в дербито от Втора лига.

В следващия кръг Локо (София) гостува на Янтра (Габрово), а Хебър е домакин на Миньор (Перник).

Стартови състави:

Локомотив (София): 91. Василев, 2. Ферари, 3. Петков, 23. Василев, 4. Орачев, 26. Милошев, 10. Стефанов, 8. Милев, 7. Александров, 18. Диков, 16. Стефанов

Хебър: 95. Любенов, 39. Хаджиев, 22. Тодоров, 24. Тонев, 26. Вълчинов, 20. Пехливанов, 10. Илиев, 99. Чаворски, 11. Тодоров, 77. Хамдиев, 15. Петков

Втора лига
13 кръг, петък 6 ноември
Локомотив (София)
1:3краен резулат
Хебър (Пазарджик)
Тодор Траянов Тодор Траянов30 Александър Альошев Димитров17 Александър Альошев Димитров
32
2 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
24
8 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
16
13 Миньор (Перник) Миньор (Перник)