Селта продължава да се мъчи (видео)

Деветият кръг в Ла Лига започна с равенство между Елче и Селта - 1:1. Новаците поведоха още в 4-ата минута с гол от дузпа на Фидел, но в края на първото полувреме Санти Мина изравни. Гостите от Виго имат само една победа от началото на сезона и са непосредствено на зоната на изпадащите. Елче се представя значително по-добре и е на 9-о място.

Нарушението за дузпата в полза на домакините беше на Уго Майо още при първата атака към вратата на Рубен Бланко. Десният бек докосна топката с ръка и след като реферът Бенгоечеа прегледа ситуацията с помощта на ВАР, посочи бялата точка, а Фидел не сбърка.
В 23-ата минута Брайс Мендес беше изведен зад защитата на Елче, но не успя да преодолее Едгар Бадиа. В 35-ата Лукас Бойе от Елче стреля технично, но в аут.

Селта стигна до изравнително попадение малко преди почивката. Санти Мина получи топката около границата на наказателното поле и отправи неособено силен удар, но Бадиа закъсня с реакцията си - 1:1.
В 52-ата минута Яго Аспас с лекота навърза няколко защитници на Елче, но стреля неточно. Санти Мина също можеше да даде аванс на гостите, но пропусна от удобна позиция. В 80-ата минута Аспас отново показа техника, но и този път ударът му не се получи.

Елче имаше възможност да измъкне победата в добавеното време, но Хосе Санчес на нанесе достатъчно точен изстрел с глава.