"Светците" сграбчиха историческия шанс (видео)

Саутхамптън победи с 2:0 Нюкасъл и оглави класирането във Висшата лига за първи път в историята си. За последно "светците" бяха на върха в таблицата през 1988 година, преди създаването на елитната дивизия в сегашния й формат.

Третият пореден успех на тима, воден от Ралф Хазенхютъл, дойде с попадения на Че Адамс и Стюарт Армстронг във всяко от полувремената. И двата гола станаха след груби грешки на футболисти на Нюкасъл. "Свраките" играха много слабо и създадоха най-чистото си положение чак в края на двубоя, но Алекс Маккарти изби удара с глава на резервата Жоелинтон.

Въпреки че бяха без голмайстора си Дани Ингс, който лекува контузия, домакините започнаха силно и с ясното намерение бързо да поведат. Силен изстрел на Че Адамс затрудни Карл Дарлоу, който се справи, но топката остана в игра. Мигел Алмирон я загуби в близост до наказателното поле и Тио Уолкот центрира към Адамс, който се разписа за 1:0.
До почивката "светците" имаха няколко добри възможности да вземат по-солиден аванс, а в самия край на полувремето Че Адамс претендираше, че е бил повален в наказателното поле, но съдията Питър Банкс не посочи бялата точка.
В 50-ата минута отново Че Адамс можеше да се разпише, но Дарлоу спаси. Прехвърлящ удар на Ориол Ромеу пък срещна гредата.
В средата на второто полувреме футболистите на Нюкасъл се активизираха, за което помогна влизането на Матю Лонгстаф. "Джордитата" обаче все така не съумяваха да застрашат вратата на домакините.
Четвърт час преди края Питър Банкс подмина претенциите за дузпа и на Уолкот. Саутхамптън обаче стигна до гола на успокоението в 82-ата минута. Точен беше Армстронг, след като преди това Шон Лонгстаф наивно загуби топката пред наказателното поле.
Поражението остави "свраките" на 11-о място в класирането. Отборът на Стив Брус има 11 точки, колкото и Манчестър Сити, но "гражданите" са с два мача по-малко.