Спарта (Прага) нанесе тежък удар на Селтик (видео)

Спарта (Прага) унижи Селтик в Глазгоу, след като го победи с 4:1 в мач от група Н на Лига Европа. С хеттрик се отличи Лукаш Юлис (26, 45, 76), чиито голове бяха в основата на успеха на гостите.

"Детелините" допуснаха трета поредна домакинска загуба за първи път от 30 години, след като преди това отстъпиха на Милан и Рейнджърс. След този резултат те са на последно място в групата с актив от 1 точка.

Спарта пристигна в Шотландия, обезкървен от контузии и заболявания на играчи. Освен това тимът нямаше много игрова практика, тъй като първенството в Чехия бе спряно преди няколко седмици.

Гостите бяха загубили предишните си два мача в групата и започнаха притеснено двубоя. Селтик имаше инициативата, но шведския халф на Спарта Давид Моберг Карлсон промени това. Неговият първи удар бе отразен от вратара, а следващият завърши в гредата.
Това не го отказа. Той изпълни ъглов удар в 26-ата минута, Ханко засече топката, но отново гредата предотврати попадение. Юлис обаче бе на точното място за добавка и откри резултата. Малко преди почивката нападателят удвои аванса на чехите.
Чехите удариха още една греда през втората част, но Грифитс успя да върне Селтик в мача. Тогава отново се намеси Карлсон, който развинти Дъфи и изведе Юлис за третия му гол в мача. Влезлият като резерва Крейчи довърши шотландците с четвърто попадение в края на двубоя.