Хофе е безпощаден

Отборът на Хофенхайм разкъса с 5:0 гостуващия Слован Либерец в мач от груповата фаза на Лига Европа. Германците не оставиха съмнение в превъзходството си и оглавяват групата с пълен актив от точки и голова разлика 11:1.

В 13-ата минута Кристоф Баумгартнер преодоля двама футболисти и шутира близо до целта. В 22-ата Мунас Дабур се възползва от суматоха в наказателното поле на съперника и вкара за германския тим. В 30-ата нападателят добави втори попадение с точно насочване в долния десен ъгъл.

В 59-ата Грилич отбеляза с удар от 30 метра, при който вратарят не беше подготвен и топката мина през ръцете му. В 71-ата Адамян вкара четвърти гол, след като топката остана „мъртва“ в наказателното поле. Той стреля ниско от 11 метра, вратарят не успя да реагира. Пет минути по-късно Адамян се разписа за крайното 5:0 след нова неразборие в наказателното поле на Либерец. Той чукна топката в мрежата от едва три метра.