Кошмарно начало провали ЦСКА-София в Швейцария (видео+снимки)

ЦСКА
-София записа тежко поражение с 0:3 от Йънг Бойс в мач от група "А" на Лига Европа. И трите попадения в срещата паднаха през първото полувреме, а "червените" започнаха двубоя много слабо и допуснаха изоставане в резултата още в 97-ата секунда. Феликс Мамбимби (2) изведе домакините напред още в самото начало
, а Миралем Сюлеймани (19) удвои. Отново Мамбимби (31) направи резултата класически. "Червените" гостуваха в Берн и се надяваха да продължат със силните си изяви в турнира. В миналия кръг те удържаха нулево реми на "
Олимпико
" срещу Рома.
Така ЦСКА-София все още няма успех след изиграването на три срещи от груповата фаза. "Червените" загубиха от ЧФР Клуж 0:2 у дома, а след това, въпреки доброто си представяне в Рим, те взеха само точка от Рома (0:0). Ситуацията на "червените" се усложнява в опита им да излязат от групата.
Йънг Бойс бе в абсолютно същото положение в каквото беше и ЦСКА-София пред днешния мач. Швейцарският шампион взе само точка в първите си две срещи с Рома (1:2) и ЧФР Клуж (1:1).
Даниел Моралес остави в София Димитър Евтимов, Петър Занев и Жеферсон. Той обаче нямаше други проблеми и заложи на Бусато под рамката и Вион, Антов, Матей и Мазику в защита. Санкаре и Юга бяха двамата дефанзивни полузащитници, а Пеняралда действаше като плеймейкър. Йомов и Синклер бяха на крилата, а в атака стартира Соу.
Мачът започна ужасно за ЦСКА-София и още във втората тимът допусна гол в своята врата след груба грешка на централната двойка Валентин Антов - Юрген Матей. Нидерланският бранител увисна при висока топка, а Антов не подсигури своя колега в защита по най-добрия начин, което позволи на Феликс Мамбимби да излезе очи в очи с Густаво Бусато. Нападателят на Йънг Бойс копна елегантно топката над стража на "червените" и даде аванс на своя тим.
Минута по-късно Антов показа липса на концентрация, която можеше да бъде наказана от Мамбимби. Бусато подаде на Антов, а защитникът се засуети, което позволи на голмайстора на Йънг Бойс да отнеме и шутира. Единствено добрата намеса на Бусато предотврати втори гол в неговата врата. В 5-ата минута Сюлеймани намери Кристиан Фаснахт свободен в наказателното поле. Бусато обаче отново беше на висота.
ЦСКА-София отговори на силния домакински натиск с атака в 11-ата минута, при която Юнус Санкаре намери Али Соу в наказателното поле. Нападателят потърси обратния ъгъл на вратата, но шутът му не намери очертанията и излезе в аут. В 15-ата минута Адалберто Пеняранда пробва изстрел по земя, който бе в обсега на стража Баломс.  В 19-ата минута ситуацията за "червените" се усложни, след като домакините от Йънг Бойс стигнаха до втори гол. Нсаме намери Сюлеймани в наказателното поле, а последният финтира Юрген Матей, оставяйки го на едно място, след което с техничен удар над плонжа на Бусато прати топката в мрежата.
В 26-ата минута удар на Пеняранда не беше точен и "червените" пропуснаха добра възможност да намалят изоставането си. В 31-ата минута домакините стигнаха и до трети гол след нова грешка при подредбата на ЦСКА-София в защита.
Фаснахт получи топката от своя вратар Балмос, спечели няколко метра с дрибъл, влезе в наказателното поле, след което имаше и достатъчно време да изчака придвижването на своите съотборници. Последва центриране, което намери свободния Мамбимби. Последният засече с глава и вкара своя втори гол в мача.
В 37-ата минута българският тим имаше добра възможност да намали изоставането си. Али Соу получи топката на удобна позиция и шутира мигновено. Топката разтресе напречната греда, след което попадна в Пеняранда. Плеймейкърът също шутира, а защитник блокира удара. За трети път топката попадна в краката на футболист на "червените" - Георги Йомов, който стреля, но не намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута Пеняранда отправи опасен удар от пряк свободен удар по посока вратата на Йънг Бойс. Топката беше отклонена от защитник и излезе в ъглов удар. В 66-ата минута 31-годишният Сюлеймани стреля опасно от далечна дистанция. Топката премина застрашително покрай левия страничен стълб. Две минути по-късно Еришер провокира Амос Юга с удар без топка. Халфът на "червените" му отвърна доста бурно първо със задържане, а след това и с реплика. Главният съдия пък охлади страстите, показвайки два жълти картона на Еришер и Юга.

В 86-ата минута удар на Фабиан Ридер се размина с гола, след като топката премина буквално на сантиметри от гредата. Тиаго също шутира неточно в ответната атака. До края на двубоя двата тима не стигнаха до сериозна опасност пред противниковата врата и така ЦСКА-София продължава без успех участието си в груповата фаза на Лига Европа.