Холанд отново се развилня в ШЛ (видео)

Борусия (Дортмунд) оглави класирането в група "F" на Шампионската лига след убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Брюж. Всички голове паднаха още до почивката, като на два пъти се разписа Ерлинг Холанд, а преди това резултата откри Торган Азар.

Брюж беше считан за аутсайдер в групата, но още на старта изненада Зенит като гост (2:1), а след това направи равенство с Лацио (1:1) и показа, че ще се бори за едно от първите две места. В първенството на Белгия обаче тимът върви колебливо и не спечели нито един от последните си три мача, а през уикенда стигна само до 2:2 срещу Мехелен.

Преди визитата в Белгия Борусия записа три поредни мача без допуснат гол, което не се случва често. "Жълто-черните" оглавиха класирането в Бундеслигата, заедно с Байерн (Мюнхен), а в Шампионската лига се наложиха трудно над Зенит и компенсираха загубените точки срещу Лацио.
Старши треньорът на Брюж Филип Клеман не можеше да използва контузения защитник Матей Митрович. Самън Дели обаче се възстанови и започна от първата минута. Еманюел Денис и Ноа Ланг водеха атаката.
Борусия пристигна без Матс Хумелс, а отсъствието на Нико Шулц, Дан-Аксел Загаду и ветерана Марсел Шмелцер направи проблемите в защита наистина сериозни. Аут за двубоя днес беше и Емре Джан. Фавър върна в центъра на отбраната Томас Дилейни, който партнираше на Мануел Аканджи. Джовани Рейна, Юлиан Брант и Торган Азар действаха зад изнесения в предни позиции Холанд.
Джейдън Санчо остана резерва, а сред титулярите на Борусия имаше трима белгийци - Азар, Аксел Витсел и Тома Мюние.
Двата отбора се бяха срещали за последно в групите на ШЛ през 2018 година и тогава Борусия спечели с 1:0 като гост, а мачът на "Сигнал Идуна Парк" завърши 0:0.
Днес обаче имаше повече голове. Каквито и планове да са имали домакините, те рухнаха много бързо. Борусия бързо показа, че е по-добрият отбор и на почивката вече водеше с 3:0. Резултата откри Азар в 14-ата минута след центриране на Дилейни и грешка на Миньоле, който не успя да избие топката. Тя стигна до неговия сънародник в състава на гостите и миг по-късно вече бе в мрежата му.
В 18-ата минута защитата на Брюж отново показа колебания и това бе наказано. Сериозна заслуга за гола имаше Витсел, който насочи топката с глава към Холанд и въпреки че Миньоле спаси първия изстрел на норвежеца, при добавката той беше безмилостен.
В 23-ата минута Рууд Вормер можеше да върне интригата, но Роман Бюрки отрази неговия изстрел. Нямаше кой да помогне на домакините малко по-късно, когато Холанд се разписа за втори път. Младокът бе намерен на празна врата от Мюние и реши всичко в полза на Борусия. В края на полувремето Брюж пропиля още една възможност. Ударът бе на Едуард Собол, но Бюрки внимаваше.
Второто полувреме беше лесно за Борусия. Чистите голови положения бяха малко и пред двете врати. Германците определено пестяха сили, а домакините не искаха да допуснат още по-тежко поражение.
Денис единствен от домакините се опита да създаде проблеми на защитата на германците, но не срещна никаква подкрепа от съотборниците си.
В следващия кръг двата отбора ще се срещнат отново, но вече в Дортмунд. Борусия е начело в групата с 6 точки, пред Лацио с 5 и Брюж с 4, а на дъното е Зенит с 1 точка.