Порто нямаше никакви проблеми с Марсилия (видео)

Тимът на Порто с лекота отнесе Марсилия с 3:0 у дома в среща от третия кръг на Група “С” на Шампионската лига и вече има 6 точки. В другия мач Манчестър Сити пребори Олимпиакос - също с 3:0.

Успехът е втори за “драконите” след 2:0 над гърците преди седмица, с което те се превръщат във фаворит поне за втората позиция. В същото време французите са на дъното без актив и изглежда, че ще се борят единствено за третото място. За тях това е 12-а поредна загуба в турнира.

Порто заслужено спечели, макар при 1:0 Димитри Пайе от Марсилия да пропусна дузпа.

Началото беше повече от отлично за португалския първенец, защото в 4-ата минута Хесус Корона поднесе кълбото на Муса Марега на празна врата за 1:0.

Шест минути по-късно обаче влизане на Флориан Товен в наказателното поле на домакините беше спряно по непозволен начин от Маланаг Сар - дузпа. Със задачата да реализира от 11-ия метър се нагърби Димитри Пайе, но ударът му беше прекалено силен и кълбото излетя високо над гредата в аут.

Домакините удвоиха преднината си в 28-ата, когато испанският съдия Матеус Лаос посочи бялата точка и пред вратата на Стив Манданда. Сержио Оливейра не сгреши - 2:0 за Марсилия.

Малко след това французите настояваха за нова дузпа и се наложи положението да бъде прегледано от ВАР, за да се реши в крайна сметка, че такава няма.

До края на полувремето тимът на Андре Вилаш-Боаш изпусна една отлична възможност чрез Алваро.

През втората част не настъпи никаква промяна в отношението на марсилци, които не знаеха как поставят домакините под напрежение. Всичко окончателно приключи за тях в 69-ата минута, когато Луис Диас реализира за крайното 3:0.

Двата отбора ще се срещнат отново в следващия кръг след три седмици.